Parādes iela 11, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Pirms sāc skriet

18.09.2023

Daudzi, domājot par fiziskās formas uzlabošanu, ar lielu aktivitāti sāk apmeklēt sporta zāli vai skriet. Skriešana Latvijā viennozīmīgi dēvējama par tautas sporta veidu, bet, vai tā tiešām ir piemērota ikvienam, un, vai tie, kas ar skriešanu un sportu bijuši uz jūs, pēkšņi sākot skriet, nevar nodarīt pāri savam organismam?

Skriešanas entuziaste, Latgales medicīnas centra ģimenes ārste, 
kura nodarbojas ar skriešanu jau 4 gadus, iesaka – pirms uzsākt skriet, ir ieteicama veselības pārbaude. Vēl viņa norāda, ka skriešana ir sporta veids ar pievienoto vērtību – tā uzlabo veselības stāvokli, palīdz izvairīties no iespējamām traumām un uzlabo noskaņojumu ikdienā.

"Ar skriešanu nodarbojos jau 4 gadus un tāpat kā dauzi skriešanas entuziasti varu šo sporta veidu droši saukt par savu sirdslietu, pat par atkarību. Ir būtiski saprast, ka, lai gūtu gandarījumu un prieku no skriešanas, nav obligāti jānoskrien maratons. Piemēram, es neesmu skrējusi maratonus un maratons nekad nav bijis mans pašmērķis. Virknei skrējēju daudz svarīgāka ir ķermeņa un prāta harmonija, uzturot labu vispārējo veselības stāvokli, nevis medaļas. Ar skriešanu sāku nodarboties, kad ieraudzīju nepatīkamu ciparu uz svariem. Pēc pirmajām skriešanas reizēm mani pārņēma liela gandarījuma sajūta. Vērojot ķermeņa izmaiņas, kas radušās skriešanas rezultātā, pieauga arī pārliecība par sevi. Šim sportam ir vairāki ļoti pozitīvi faktori, protams, pats galvenais ir veselības uzlabošanās. Tā bija arī mana motivācija turpināt!" - stāsta ģimenes ārste Anna Sivačova.Izvēleties konsultācijas veidu

Kā pieteikties konsultācijai
  • Piesakies klātienes konsultācijai Latgales medicīnas centra mājas lapā www.latmescentrs.lv vai pa tālruni 25251010.
  • Saņem atgādinājuma zvanu pirms konsultācijas.
  • Nāc klātienē.
  • Nākot uz Latgales medicīnas centru, paņem savu personas apliecinošu dokumentu.
Lasīt tālāk

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!