Parādes iela 11, Daugavpils, LV-5401, Latvija
(+371) 25 25 10 10

Sirds ritma traucējumi un grūtniecība

08.04.2021
Iestājoties grūtniecībai, sievietes organisms pielāgojas jaunajiem apstākļiem un jau agrīni
pieaug sirds slodze, tādēļ ir svarīgi apmeklēt ginekologu pašā grūtniecības sākumā (aptuveni 8
nedēļu laikā kopš pēdējo menstruāciju pirmās dienas).
Grūtniecības norisi uzraudzīs gan ginekologs, gan kardiologs. Ļoti būtiski ir regulāri apmeklēt ginekologu, lai varētu izvērtēt Tavu veselības stāvokli un savlaicīgi atklāt pazīmes, kas liecina par sarežģījumiem grūtniecības vai sirds slimības norisē.

Atkarībā no sirds slimības smaguma, ginekologs būtu jāapmeklē ik 2-4 nedēļas līdz 20.grūtniecības nedēļai un tad ik 2 nedēļas līdz 24. grūtniecības nedēļai, nepieciešamības gadījumā pat ik nedēļu līdz bērna piedzimšanai.

Katras vizītes laikā Tev tiks jautāts par elpas trūkumu (īpaši naktīs), slodzes toleranci (vai spēj uzkāpt pa trepēm bez elpas trūkuma), sirds pārsitieniem (neregulāru sirds darbību) un pašsajūtu; tiks izmērīts asinsspiediens un pulsa biežums, izvērtēta tūsku esamība uz apakšstilbiem un dzemdes izmērs, lai vērtētu bērna augšanas dinamiku. Ārsts izklausīs arī plaušu apvidu un Tavus sirds toņus, lai savlaicīgi atklātu izmaiņas, kas varētu liecināt par sirds slimības pasliktināšanos.

Ļoti būtiski ir savlaicīgi atklāt jebkuru iespējamu infekciju (piemēram, plaušās, urīnceļos), jo tā rada papildus slodzi sirdij. Ja tiks vērota sirds funkcijas pasliktināšanās, ginekologs lūgs kardiologa konsultāciju un varētu būt nepieciešama medikamentoza terapija. Svarīga grūtniecības aprūpes sastāvdaļa ir ultrasonogrāfiska bērniņa izmeklēšana. Ja ginekologam radīsies aizdomas par Tavu vai Tava bērniņa veselības stāvokļa pasliktināšanos, visticamāk turpmāka novērošana un izmeklēšana tiks veikta stacionārā.
 


Izvēleties konsultācijas veidu

Latgales medicīnas centrs ir privātā ārstniecības iestāde Daugavpilī

Pieteikties konsultācijai

Pieraksties jaunumiem
un saņem aktuālas ziņas!